Blogi zaczęły się obecnie cieszyć ogromną popularnością. Jak pokazują liczne statystyki, nawet kilkadziesiąt procent wszystkich stron internetowych ma właśnie taki charakter, a każdego dnia pojawiają się setki nowych. Z zalet blogów korzystają chętnie zarówno osoby prywatne, jak również liczne firmy, które już dawno zauważyły ogromne możliwości takiego rozwiązania. A kolejne statystki podają, że najczęściej wybieraną platformą do prowadzenia blogów jest WordPress, jaki wyprzedza zdecydowanie całą pozostałą konkurencję.

Tak naprawdę w planach twórców takie było najważniejsze przeznaczenie tych narzędzi. Obecnie przy użyciu WordPressa można budować najróżniejsze strony, łącznie z zaawansowanymi sklepami internetowymi, a możliwe to będzie dzięki ogromnym możliwościom jego rozbudowywania. WordPress jest bowiem platformą modułową, którą można w dowolny sposób rozbudowywać przy użyciu wtyczek i pluginów.

Tak więc jeżeli ktoś będzie potrzebował jakąś nową funkcję, to albo ją znajdzie pośród gotowych rozwiązań, albo bez większych problemów ktoś mu ją zrobi. Sama instalacja dodatkowych modułów nie jest skomplikowana, bowiem wszystko można zrobić z poziomu panelu administracyjnego. Tak naprawdę pełna konfiguracja WordPressa jest wykonywana takim sposobem, co jest ogromnym ułatwieniem dla administratorów. Nie jest od nich wymagana żadna wyspecjalizowana wiedza, a sam paneljest tak intuicyjny i czytelny, że każdy bez żadnego problemu da sobie z nim radę.

Niewysokie koszty budowy i zarządzania blogiem to główny powód, czemu stał się on tak popularny. Sama platforma jest całkowicie bezpłatna, tak samo jak duża część oferowanych w sieci modułów i motywów graficznych. Sporo jest też komercyjnych rozwiązań, za jakie zapłacić trzeba jakąś kwotę, ale przeważnie jest ona niewielka. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał uruchomić w sieci swój blog, taki jak na przykład https://www.firmadlaopornych.info/, to najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie wykorzystanie do tych celów platformy WordPress.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY