O zaletach makijażu permanentnego przekonało się już wiele kobiet. Przede wszystkim zapewnia on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i przez ten czas praktycznie nie ma potrzeby poprawiania czegokolwiek i stania przed lustrem. Z tego też powodu sprawdza się on doskonale u kobiet, jakie nie umieją się same malować lub po prostu nie mają na to chęci i czasu.

Zabieg taki przypomina trochę robienie tatuażu, lecz różni się jedną ważną rzeczą. To znaczy cały barwnik wprowadza się znacznie płycej pod skórę, przez co nie zostaje tam na stałe, a z czasem się wchłania. Najczęściej efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do kilku lat. Oczywiście przy jego wykonaniu niezwykle istotne musi być przestrzeganie procedur i środków ostrożności, bo mimo wszystko to jest zabieg inwazyjny. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych, posiadających odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Również nie każdy może go robić, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, alergie na pigmenty czy też niektóre schorzenia. Z reguły całe wykonanie jest dzielone na dwa etapy. Przed pierwszym należy się przygotować zażywając leki przeciwopryszczkowe przez parę wcześniejszych dni. Aplikowanie barwnika pod powierzchnię skóry przeważnie będzie trwało maksymalnie trzy godziny, choć czasami może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u części pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana warstwa naskórka, to częstym objawem będzie zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy są zupełnie normalne i powinny po kilku dniach całkiem ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego zwolnienia czy urlopu, bo już następnego dnia można pracować. Po pełnym zagojeniu skóry należy się jeszcze raz pojawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania jakiś niedociągnięć. Jest zalecane, aby przez parę tygodni od takiego zabiegu ograniczać opalanie, bo może to spowodować różne komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY