Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie uzależnione jest od faktu, w jakim stanie jest chory w wyznaczonym czasie. W wypadku ChAD leczenie może przynieść remisję całkowitą albo przynajmniej zredukować nasilenie objawów. Terapia będzie zapobiegać także powrotom choroby dwubiegunowej w późniejszym czasie i pozwoli powrócić do normalnego funkcjonowania, a także nacieszyć się chwilami bez choroby. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, które przynosi świetne wyniki.

Głównie natomiast chory jest wyposażany w rozwiązania z wykorzystaniem których ma możliwość rozpoznać u siebie objawy choroby dwubiegunowej w przyszłości i w efekcie nazywać swoje stany powiązane z psychiką i efektywniej a także szybciej reagować. To przeciwdziała nasilaniu się symptomów. Główną cechą, jaką będzie wyróżniała się choroba dwubiegunowa jest to, iż często będą towarzyszyły jej inne choroby. Często są to uzależnienia. Z tego względu psychoterapeuci w wielu przypadkach będą stawiać w wypadku pacjentów zmagających się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu trudny do leczenia jest wyznaczony stan, tym bardziej złożone będzie jego leczenie. Często zahacza ono też o farmakologię.

Wówczas chory będzie przyjmować leki normotymiczne oraz leki przeciwdepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego zostanie wysłany chory może także zalecić tabletki na sen oraz przeciwlękowe. O formie terapii zawsze decyduje psycholog, po wstępnej dyskusji z chorym a także po zaznajomieniu się z symptomami choroby dwubiegunowej. Poza psychoterapią często wdrażana jest też edukacja psychologiczna.

Na dodatek eksperci z gabinetu wskazują na to, jak ważna jest pomoc psychologiczna dla rodzin pacjentów. Jest ona istotna w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z choroby a także pomaga w efektywnym komunikowaniu się w systemie rodzinnym. Naturalnie, we wskazanym gabinecie można liczyć na takie udzielone wsparcie. Co więcej, na równi chory, ale też jego bliscy mogą dowiadywać się wszystkiego o chorobie ze strony internetowej przychodni. To pozwala bardziej rozumieć istotę takiego zaburzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić