Najważniejsze parametry urządzeń do cięcia styropianu

Podejmując decyzję o kupnie urządzenia do cięcia płyt styropianowych trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Po pierwsze ważna jest łatwość i prostota obsługiwania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana w taki sposób, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby nie mające dużego doświadczenia w tego typu pracach.

Ogromnie ważna jest również solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt musi przecież pracować na rozmaitych budowach, a przecież tam warunki są bardzo różne, dlatego nie może on być zbyt delikatny i wrażliwy. Planując taki zakup należy także zorientować się, jakie funkcjonalności ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna wysokość i szerokość płyt. Z reguły płyty styropianowe mają rozmiar 100 na 50 cm, tak więc dla kompleksowego obsłużenia urządzenie umożliwiać powinno pełne cięcie po przekątnej. Niektórzy producenci mają w ofercie parę różnych modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najodpowiedniejszy do swoich oczekiwań.

Czasami modele te różnią się też mocą zasilania, w praktyce im taki zasilacz będzie mocniejszy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Niezwykle przydatną funkcjonalnością jest cieniowanie płyt styropianowych. Wtedy drut oporowy blokuje się na wskazanej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednego arkusza płyty na dwie trochę cieńsze. Porządne maszyny umożliwiają również wycinanie różnorodnych kształtów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają na przykład w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić