Kierowcy selekcjonując zmienne części do swojego auta kierują się przeróżnymi wytycznymi. Bardzo obszerną rolę w wyborze, szczególnie zewnętrznych, części samochodowych gra pora roku. Tak również jest w wypadku wyboru felg samochodowych, jakie kierowca wybiera na zimę. Według profesjonalistów oraz fachowych kierowców na zimę najlepsze są felgi, które są niezmiernie odporne w ciężkich warunkach atmosferycznych. Kierowcy mogą wybrać spośród felg stalowych lub też aluminiowych.

Felgi aluminiowe są bardziej odporne na korozje, bowiem w trakcie malowania pokrywane są bezbarwną warstwą osłonową. Inaczej jest z felgami stalowymi, jakie nie są zabezpieczona przed działaniem korozji, a również w czasie zakładania kołpaku na taką felgę nieomalże w każdym przypadku zostaje ona porysowana. Trzeba jednak pamiętać, że nieważne czy wybierze się felgę stalową lub aluminiową, to o nią również trzeba zadbać, co oznacza, że nieodzowne jest jej konserwowanie i czyszczenie, które opóźni zniszczenie.

Bezpieczeństwo jazdy w czasie zimy jest zwłaszcza istotne, biorąc pod uwagę ślizgawicę, opady śniegu, stałe zmiany temperatury. Lekkie felgi są przeważnie znacznie droższe niż ciężkie, stalowe, lecz także są o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Poza tym latem, kiedy jezdnia jest z reguły sucha, rzadziej mokra po deszczu, sprawdzają się klawo. Pojazd prowadzi się z radością i z gigantyczną wygodą. Należałoby polubić jazdę samochodem, albowiem to zapewnia to, że jest się też poprawnym kierowcą, jaki zna swoje możliwości i potrafi ocenić warunki drogowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY