Cechy lecznicze białej szałwii zostały już dawno udowodnione w badaniach naukowych. Można o nich przeczytać również na witrynie GoldenTeacher. Zioło to oddziałuje przeciwutleniająco, a także wspomagająco w leczeniu dowolnych chorób bakteryjnych i wirusowych. biała szałwia jest w stanie uwolnić także jony ujemne, neutralizujące jony dodatnie aktywne w powietrzu. Mogą one pochodzić przykładowo z pleśni albo z sierści zwierząt udomowionych. Z tego względu też minimalizuje ryzyko powstawania chorób związanych z układem oddechowym lub uczuleń.

Pozytywny wpływ białej szałwii udokumentowany został w licznych badaniach uniwersyteckich. Potwierdzono, iż biała szałwia może być pomocą w profilaktyce chorób wywołujących nowotwór. Posiada również działanie zmniejszające stany zapalne a także antybakteryjne. Wybrane badania wskazały też, iż w roślinie takiej znajduje się związki chemiczne biorące odpowiedzialność za zminimalizowanie stresu a także polepszenie samopoczucia. Kiedy rozpali się kadzidło w sypialni, to można uwalniać się od napięć oraz od stanów lękowych. Można też zauważyć polepszenie, jeżeli chodzi o jakość snu.

Na portalu wskazane jest także, w jakich miejscach białą szałwię można nabywać. Będą to: sklepy zielarskie, punkty sprzedaży oferujące wyroby z aromaterapii, jak i sklepiki ezoteryczne. Liście białej szałwii są związane w pęczki, a więc wystarczy je umieścić w naczyniu odpornym na wpływ ognia i zapalić. Biała szałwia ma zgodnie ze stanem rzeczywistym przypisanych tak dużo wartościowych właściwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY