W dwudziestym pierwszym wieku nie można bagatelizować żadnej informacji. Nawet pozornie błahe wiadomości są w stanie posiadać wpływ na nasze życie. Wypada dorównać kroku światu i być na bieżącą w praktycznie każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia medycyny, eksploracja kosmosu, na co dzień słyszymy o czymś nowym. Radio oraz telewizja informują nas jak jesteśmy w stanie wpłynąć na przyszłość opisującą nas oraz kolejnych pokoleń.

Dziś dostęp do informacji jest niesłychanie łatwy. Ogólnodostępny Internet, w którym znajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Jesteśmy w stanie na żywo obejrzeć ważne wydarzenie na drugim końcu globu.

Telewizja też momentalnie przekazuje informacje o najistotniejszych wydarzeniach. Jesteśmy w stanie również wybierać pośród kanałów tematycznych, traktujących o historii, naturze czy naukach ścisłych – więcej na https://www.mocwiedzy.com. Może wydawać się to ekscentryczne, ale nie we wszystkich krajach ludzie mają tak swobodny dostęp do informacji. W Korei strony internetowe są cenzurowane. Przy skomplikowanym dostępie do informacji, czujemy się jak odcięci od świata.

W następstwie tego obszerne oburzenie budzi wspomniana wcześniej kwestia cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, czasopisma, telewizję, radio. Nie zezwalają swoim obywatelom na pozyskiwanie wiadomości z zagranicy bądź np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są przeważnie fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za autentyczne informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY