Blogi zaliczają się do niezwykle popularnych rodzajów serwisów internetowych, ocenia się że nawet do kilkunastu procent wszystkich stron na świecie to właśnie taka forma. Ich popularność wynika przede wszystkim z łatwości uruchomienia, bez potrzeby wydawania dużo na początek. Jedną z najbardziej popularnych platform do zarządzania blogami jest WordPress, za jaki nie trzeba ponosić żadnych opłat. Jeżeli więc ktoś chce utworzyć swój blog, to do opłacenia będzie miał zakup hostingu oraz domeny. Ponieważ WordPress jest bardzo popularnym narzędziem, to nad dodatkami do niego pracuje cały czas mnóstwo programistów i grafików. Dużym jego plusem są możliwości rozbudowywania. Wiele funkcji, które rozszerzają znacząco możliwości tej platformy, jest dostępna w formie bardzo prostych do instalacji wtyczek. Za niektóre wtyczki trzeba wnieść jakąś opłatę, ale większość może być używana przez wszystkich.

Tak samo z graficznymi szablonami, których ilość także jest ogromna, skorzystać mogą z jakiegoś darmowego lub też wybrać wśród komercyjnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, a także wszystkim co zawiera blog można bardzo prosto i wygodnie zarządzać z poziomu panelu administracyjnego. Jest to kolejny spory plus WordPressa, szczególnie dla osób nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. Praktycznie wszystko ustawić można za pomocą parametrów, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek prac programistycznych. Tak samo to dotyczy instalowania, na które potrzeba maksymalnie kilkadziesiąt minut, i już po tym czasie da się publikować swoje wpisy.

Do ich przygotowywania projektanci WordPressa przewidzieli wygodny w użyciu edytor, z obsługą znaczników HTML. Nie będzie również problemem, żeby wygodnie umieścić nową grafikę, zdjęcie czy nawet film. Rzecz jasna trzeba pamiętać, że wszystko to wspiera autorów, ale w praktyce i tak największą rolę odgrywają dobrze napisane artykuły, na przykład takie jak prezentowane w serwisie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY