Kto z nas, jako dziecko nie zadzierał daleko głowy, żeby zobaczyć, co robi tyle hałasu, tam na górze. Aeroplany fascynują nas od malucha. I chociaż z od czasu do czasu ta fascynacja przemija to w pewnych momentach sobie przypominamy o tych naszych dziecinnych zachciankach powiązanych z tym jakby to było być tam wysoko.

Szczególnie, kiedy lecimy samolotem, kiedy tak właściwie zauważamy, iż w sumie nie ma w tym nic magicznego. Bajki o aeroplanach to jedynie bajki podobnie jak filmy z aeroplanami w roli głównej. Wszystko się zmienia z perspektywy naszego wieku. Już nie zadzieramy głowy, gdy słyszymy dźwięk silników samolotu, z wiekiem najzwyczajniej w świecie wiemy, co ujrzymy: 'blaszanego ptaka, który pozostawia za sobą białą smugę’.

Ma okazję to źle, iż z wiekiem zatracamy w sobie wiarę i tą fascynację powietrznymi maszynami, lecz czy gdybyśmy pozostawiali w sobie jakiekolwiek dziecięce odczucie bylibyśmy w stanie wydorośleć? Mimo to na szczęście są wśród nas fascynacji aeroplanów, którzy o samolotach mogą mówić z pasją i która to pasja jest z nimi do ich poprzednich dni – dla nich polecamy licencja pilota. W dzieciństwie dla dużej grupy z nas samolot, a dokładnie lot samolotem to było coś niedogodnego.

A teraz, latamy wszędzie gdzie się da, albowiem szybciej, albowiem ostatnio taniej. Samoloty stały się tak samo legendarne jak inne środki lokomocji. Jednak są osoby, które po jednym locie mówią: 'nigdy więcej’. Rzeczywiście ma prawo początkowa oraz końcowa faza lotu do najprzyjemniejszych nie należą, ale z czasami człowiek jest w stanie się przyzwyczaić. Samoloty to cudownie wyposażone machiny za stery, jakich siadają najlepsi z najlepszych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY