Aktualne przepisy budowlane żądają posiadania świadectw energetycznych dla każdego budynku. Jest to niesłychanie ważny dokument, bowiem stwierdza, czy budynek jest energooszczędny, czy nie. Dla posiadaczy domów jednorodzinnych może mieć nadzwyczaj kolosalne znaczenie, bo w wypadku sprzedaży domu energooszczędnego, jego cena z pewnością będzie wyższa niż za dom budowany wedle dawnych standardów. Oprócz słusznej architektury obiektu, nadzwyczaj istotne jest źródło energii, z jakiej korzysta dom.

Kolektory słoneczne, to dzisiaj coraz bardziej przystępne i odnajdujące uznanie rozwiązanie techniczne, umożliwiające korzystanie z bezpłatnej energii słonecznej. Od paru lat ceny energii pozyskiwanej z nieodnawialnych źródeł energii rosną, a razem z nimi rosną wydatki eksploatacji mieszkań – w następstwie tego sprawdź już dziś https://sunking.pl/krakow/. Ogrzewanie wnętrz przy pomocy energii elektrycznej bądź gazu, rozpoczyna powoli przerastać możliwości zwykłego Kowalskiego. To smutne, w wielu obiektach, zwłaszcza starych kamienicach nie można na razie zainstalować paneli słonecznych, lecz już powstają wielorodzinne domy ogrzewane przez kolektory słoneczne.

Szacuje się, że przy dobrym doborze instalacji, można zaoszczędzić nawet do 90% energii pozyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych. Sporo osób jeszcze się obawia, iż albowiem nie jesteśmy państwem nasłonecznionym przez cały rok, ogrzewanie energią słoneczną może się nie uczynić. Dzisiejsze kolektory słoneczne, pobierają energię słoneczną nawet przy dużym stopniu zachmurzenia. W praktyce, tylko w porze zimowej będziemy musieli uzupełniać ilość potrzebnej energii, energią elektryczną. Od wiosny do jesieni, w każdym calu wystarczy nam przetworzona energia słoneczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY