Nieprzyjemne doznania po zażywaniu substancji o działaniu psychoaktywnym nie są absolutnie zjawiskiem rzadkim, czyli nie jest czymś dziwnym, iż wiadomości na ich temat pojawiły się w serwisie. Każdy badtrip z pewnością zostanie na przez długi czas wspominany przez osobę, która go doświadcza, wobec czego opłaca się najpierw dbać o własny maksymalny komfort. Pomimo tych bad tripów dużo osób nadal bierze narkotyki i opisują własne przeżycia na dowolnych forach internetowych.

Pojawiły się także badania o charakterze naukowym na ten temat, ukazujące, że bad tripy zwykle mogą podzielić się na 3 kategorie: przeżycia negatywne, halucynacje a także zaprzeczenie.

Standardowo podróże po spożyciu substancji psychoaktywnej są czymś przyjemnym, jednak bad tripy zdarzają się na równi z taką samą częstotliwością. Nie da się tak naprawdę przewidywać, jak dany środek halucynogenny wpłynie na konkretną osobę. Symptomy po zażyciu narkotyku mogą być przeróżne. W propozycji łagodnej mogą to być przygniatające myśli aż do wersji ciężkiej, kiedy to dojdzie do przerażających zwidów, jakie mogą doprowadzać nawet do wypadku albo mogłyby zagrażać życiu.

Zła podróż jest indywidualnym doznaniem i z tego względu nie warto spożywać środków odurzających, a już na pewno nie wówczas, {gdy|kiedy| jest się w ciężkim stanie. Warto przełożyć to na inny czas. Zjawisko takie może być rezultatem niewłaściwego set and setting, czyli negatywnego nastawienia psychicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY