Różnego rodzaju roboty budzą cały czas wyobraźnię dzieci i dorosłych. Na pewno duże znaczenie tu mają filmy, w jakich urządzenia te potrafią robić niezwykłe, niesamowite rzeczy. Lecz równie ciekawa jest rzeczywistość, szczególnie jeśli można samemu stworzyć coś oryginalnego. W ostatnich latach bardzo się zwiększyła popularność różnego rodzaju zajęć z dziedzino robotów, które organizowane są nawet dla małych dzieci. Ktoś zapewne zapyta, czy to jest sensowne, jeżeli takie dzieci nie rozumieją z tego zbyt wiele. Tymczasem tego typu zajęcia można prowadzić już w przedszkolu, a tym bardziej w podstawówce czy liceum. Oczywiście dla każdego wieku należy odpowiednio dobrać poziom zaawansowania, tak aby był on dopasowany do możliwości młodych osób. Lecz sukcesywnie wprowadzając w ten temat można dotrzeć do etapu, w którym pojawi się bardziej zaawansowane programowanie i sterowanie różnymi funkcjami. To wymagać już będzie systematycznych zajęć przez wiele tygodni, ale takie już się organizuje w dużej ilości miejsc.

Niekiedy wręcz są prowadzone przez doświadczonych specjalistów, jacy prowadzą też takie zajęcia w prawdziwych szkołach. Ale bardzo dużo organizowanych jest także pokazów i warsztatów, które mają za zadanie pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co mogą one zrobić. Takie warsztaty z robotyki z reguły trwają od kilkunastu minut do nawet całego dnia, i mogą mieć bardzo różną postać. W wielu przypadkach są wykorzystywane w nich specjalne zestawy klocków, pozwalające na to, aby od podstaw zbudować kompletnego robota, a później go zaprogramować odpowiednio.

Uczestnicy tego typu zajęć mają też możliwość poznania zasad funkcjonowania różnych czujników, które mogą być wykorzystywane do funkcjonowania robota. Takie warsztaty mogą być ciekawym uzupełnieniem różnego rodzaju eventów i imprez, i pozwolą zaciekawić młodych ludzi tą niezwykłą gałęzią nauki. I niewykluczone że jacyś przyszli robotycy odkryją w ten sposób pasję na długie lata.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY