Przygarnięcie do domu kota albo psa to też wzięcie za niego odpowiedzialności. Zwierzakowi zapewnić trzeba bowiem jedzenie i wodę, zadbać o jego higienę, a jeśli okaże się to niezbędne zająć się również leczeniem. Z tym wiążą się jakieś koszty, które przy chorobie albo wypadku mogą naprawdę być wysokie. Z takich też powodów właściciele zwierząt zastanawiają się coraz częściej nad zakupem jakiejś polisy, która by w takim przypadku mogła znacznie pomóc.

Jak można zauważyć, ubezpieczenie psa online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości firm ubezpieczeniowych. Co prawda póki co kupić ją można tylko jako dodatek do innego ubezpieczenia, ale dobrze, że w ogóle takie opcje są dostępne.

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, polisa na zwierzęta będzie obejmowała różny zakres ryzyk. Przeważnie jest to leczenie przy wypadku albo chorobie, wydatki związane z uśpieniem czy kradzież. Bardzo przydatną i wartą zainteresowania opcją jest ubezpieczenie OC. W przypadku, kiedy zwierzę narobi jakiś szkód lub kogoś pogryzie, to odszkodowanie z takiego zdarzenia zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Przeciętne ubezpieczenie psa online to koszt w okolicach stu złotych na rok, tak więc już po jednym nieplanowanym odwiedzeniu weterynarza powinno się zwrócić. Co istotne, polisą objąć można nie tylko koty i psy, ale także inne zwierzęta. W wielu towarzystwach będą to rybki i ptaki, ale jeśli poszuka się odpowiednio, to znajdzie się również polisy na chomiki, świnki morskie, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY