Osoby, jakie się decydują na wystawienie swojego wyśnionego domu, mają wiele różnych możliwości do dyspozycji. Wybór konkretnego projektu zależny będzie w dużym stopniu od posiadanej działki, lecz również finansowych możliwości i oczekiwań. Jeśli ktoś będzie dysponował trochę mniejszym budżetem, to ciekawą opcją może być w jego przypadku bliźniak. Aktualnie projekty domów do zabudowy bliźniaczej również są szeroko dostępne, a takie rozwiązanie ma kilka ciekawych zalet, które warto przemyśleć.

Sporo osób może tu mieć obawę co do tego, czy takie bliskie sąsiedztwo nie będzie jednak uciążliwe i niewygodne. Jednak się tu nie ma czego bać. Pomimo tego że jest jeden budynek, to będą to jednak dwa niezależne lokale, z niezależnymi podwórkami i bramami. Przy właściwym zaplanowaniu całości można to tak urządzić, że pomimo bliskiego sąsiedztwa da się zachować sporo intymności i prywatności.

Na pewno za postawieniem takiego domu będą też przemawiać sprawy finansowe. W pierwszej kolejności potrzeba będzie do tego tylko niewiele większa działka, niż przy niezależnym domu, choć na dużej rzecz jasna bliźniaka także można postawić. Kolejną oszczędność mieć się będzie na kosztach związanych z budową. To wynika z tego, że jedna ze ścian budynku będzie wspólna, przez co odpadnie sporo robocizny i materiałów. Dużo tańsza potem będzie późniejsza eksploatacja jeśli chodzi o ogrzewanie, gdyż takie budynki posiadają bardzo dobre cieplne parametry. Sąsiad znajdujący się bezpośrednio za ścianą bardzo się przydaje na przykład podczas wyjazdów, bo będzie mógł przypilnować domu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY