Wybranie odpowiedniego wkładu kominkowego nie jest taką prostą sprawą, jak na początku może się wydawać. W sprzedaży jest mnóstwo wkładów, różniących się od siebie parametrami, materiałem i rozmiarem, tak więc osoba mało obeznana z tematem może się łatwo pomylić. Po pierwsze pamiętać należy o tym, żeby wkłady kominkowe Hajduk dobrać do powierzchni domu oraz roli, które mają spełniać.

W szczególności ważne jest to wtedy, gdy służyć one mają dodatkowo jako źródło grzania, wtedy właściwe wybranie parametrów ma kluczowe znaczenie. Ogromnie ważne jest na przykład, jaką ogólną sprawność będą miały wkłady kominkowe Hajduk i jak długo trzymają ciepło. To przede wszystkim wpływa na komfort użytkowania, lecz też i na wydatki związane z opałem. Ogólnie się przyjmuje , że sprawność kominka nie powinna być mniejsza od siedemdziesięciu procent, a czas trzymania ciepła wynosić powinien co najmniej dziesięć godzin.

Jeżeli te wskaźniki będą mniejsze, to nawet jeśli jakieś wkłady kominkowe kratki będą się bardzo podobać, to należy jednak poszukać czegoś innego. W temacie wyglądu odbiorcy również mają kilka opcji do wyboru. W sklepach są bowiem dostępne dwa podstawowe rodzaje takich wkładów, to znaczy żeliwne i stalowe. Wkłady kominkowe Defro z żeliwa są eleganckie i masywne, bardzo ładnie się prezentują we wnętrzu, lecz podczas ich użytkowania pilnować trzeba aby nie spękały. Takich problemów nie powinno być z wkładami stalowymi, które poza tym dają znacznie więcej możliwości w zakresie wzornictwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY