Sprzedanie budynku wielorodzinnego czy kamienicy jest zupełnie innym wyzwaniem niż sprzedaż zwykłego domu albo mieszkania, i to z różnych powodów. Przede wszystkim mowa tu jest o znacznie większych kwotach, gdyż niejednokrotnie tego typu sprzedaże dotyczą powyżej kilkunastu milionów złotych. To zaś zmniejsza znacząco ilość ewentualnych chętnych, gdyż przeważnie to będą inwestorzy zamierzający później zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków dochodzi jeszcze skomplikowany prawny status, na przykład się wiążący z tym że budynek ma paru właścicieli, jacy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Z tego też powodu jeżeli ktoś posiada taką nieruchomość i planuje wystawić do sprzedaży, to zdecydowanie powinien to zrobić przy wsparciu jakieś profesjonalnej firmy. Z wyszukaniem tego typu firmy nie powinno być dużego problemu, wystarczy w wyszukiwarce podać słowa kupię kamienicę chorzów i przejrzeć zwrócone strony. Niektóre takie firmy działają jedynie w określonych miastach, ale są też takie, jakie działają w całym kraju. Za nawiązaniem współpracy z jedną z takich firm przemawia parę rzeczy. Po pierwsze jeśli specjalizują się one w sprzedawaniu wielorodzinnych budynków, kamienic czy biurowców, to mają duże doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Między innymi są w stanie odpowiednio się zająć wszystkimi sprawami formalnymi wiążącymi się z przygotowaniem budynku do sprzedaży, nawet wówczas gdy się pojawią jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej umiejętności, a ewentualne pomyłki mogą opóźnić cały proces albo go wręcz przerwać. Dlatego zdanie się tu na zawodowców jest bardzo korzystne, ponieważ odpada wiele pracy związanej ze skompletowaniem niezbędnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają znacznie większe możliwości dotarcia do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko dzięki reklamie w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które w tym akurat biznesie są bardzo pożądane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY