Jak wiadomo nasze prawo zakłada nadzwyczaj duże grzywny za nieprzestrzeganie przez przewoźników wszystkich zasad dotyczących przewozu osób – busy łódzkie Belgia. Naprawdę nieraz kontrole przeprowadzane są w przypadku przewoźników, którzy zajmują się przewożeniem dzieci, na przykład na wyjazdy szkolne czy też kolonie. Istnieje nawet zapis, który mówi o tym, że przed zaplanowanym wyjazdem, każdy rodzic ma prawo zgłosić wyjazd dzieckana policję. Wówczas wysyłany zostaje patrol, jaki ma obowiązek przeprowadzić dokładną kontrolę. Ewidentnie w takiej sytuacji sprawdza się najpierw trzeźwość kierującego.

Dodatkowym etapem tak przeprowadzanej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Wiadomo jakkolwiek, iż autokar, który jest zepsuty nie powinien odjeżdżać na drogę. Szczególnie w sytuacji, kiedy wiezie kilkadziesiąt dzieci. Policja ma prawo również zażądać od kierowcy tak zwanej lektury przewozowej. Winien w nią być wyposażony każdy pojazd, jaki prowadzi przewóz ludzi. W takiej książce wpisuje się miejsce zaczęcia podróży, punkt prowadzący do celu oraz punktu naruszania granicy, jeśli ma to miejsce. Poza tym policja kontrolująca może również zażyczyć sobie przekazania informacji zarejestrowanych na tachografie. Głównie służy to sprawdzeniu, czy kierowcy respektują ustawowo określonego czasu pracowania. A tutaj przepisy są wybitnie restrykcyjne.

Niewątpliwie należy także nie zapominać o tym, iż pojazd transportujący dzieci oraz młodzież musi być oznakowany specjalnymi tablicami, by inni użytkujący drogę mieli świadomość, iż danym autokarem przewożone są dzieci i ze w związku z tym trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Zgodnie z przepisami, transport ludzi powinien odbywać się również w obecności przewodnika wypraw, jaki może wylegitymować się specjalnymi uprawnieniami. Jeżeli jest to wyjazd za granicę, pilot musi mieć również poświadczoną znajomość języka kraju docelowego bądź innego języka, jaki został omówiony z zagranicznym klientem. Podczas wyjazdów wypada robić wskazanej długości odpoczynki, a w trakcie jazdy autobusem wszyscy pasażerowie powinni mieć spięte pasy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY