Osoby posiadające suchą skórę sporo czasu muszą poświęcić na jej codzienne pielęgnowanie. Może to być pewną uciążliwością, zwłaszcza że trzeba stosować specjalne kosmetyki, lecz jeżeli się zachowa kilka zasad, to raczej nie będzie aż tak dużym wyzwaniem. W pierwszej kolejności bardzo ważna jest sprawa odpowiedniego nawodnienia, bo to niedobór wody właśnie sprawia, że naskórek staje się suchy. Ale również istotne jest też stosowanie dobrych jakościowo kosmetyków do pielęgnowania, a jednocześnie rezygnację z takich, które by mogły jakoś zaszkodzić. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywać należy regularnie, jeżeli ktoś będzie je robił raz w tygodniu, to raczej nie przyniosą one pożądanego rezultatu.

Po pierwsze sucha skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia, a najlepsze do tego będą specjalne kremy lub balsamy. W wielu przypadkach w zupełności wystarczy, jeśli będzie się je stosować raz na dzień, lecz czasami to będzie za mało. Wtedy warto się zastanowić nad użyciem kosmetyków emolientowych, jakie w swoim składzie zawierają związki zatrzymujące wodę, takie jak na przykład glicerynę czy kwas hialuronowy. Pielęgnację twarzy warto rozpocząć rano, od umycia ze skóry pozostałości preparatów, jakie zostały nałożone dzień wcześniej, do tego dobrze się nadają pianki i żele myjące. Potem można nałożyć odpowiedni tonik, zawierający najlepiej dodatkową porcję nawilżających substancji. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie przed promieniami UV, do tego celu dobrze się nadają kremy z wyższymi filtrami.

Za to przed spaniem należy oczyścić dokładnie twarz, a następnie użyć serum i dobrego kremu nawilżającego. Koniecznie należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu, które spowodować mogą podrażnienia i łuszczenie się naskórka. A jeżeli będą takie możliwości, to także klimatyzowanych pomieszczeń i solarium. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem, to może zaglądnąć na internetową stronę jobpeople.pl, na jakiej przeczyta dużo przydatnych informacji o pielęgnacji wysuszonej skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY