Większość pań ozdabia bardzo chętnie swoje paznokcie. Możliwości na to będzie przynajmniej kilka. Bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite lakiery. Posiadają one ten plus, że są dostępne w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a do tego można je bez problemów samemu nałożyć w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie paznokci hybrydowych, tu również kolorystycznych możliwości jest dużo, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile paznokcie hybrydowe nakłada się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to jeśli chodzi o lakier sobie też można poradzić z nim samemu. Wystarczy w tym celu kupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Jeszcze do niedawna duża część tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Substancja ta radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. Przy nieumiejętnym stosowaniu lub delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować jakieś ich uszkodzenia, z tego też powodu należy tu mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, kiedy bez acetonu się nie obejdzie, lecz jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej go zastąpić czymś innym.

Zwłaszcza że obecnie nie ma żadnych problemów z dostępem do wielu dobrych zmywaczy, jakie nie zawierają w swoim składzie acetonu. Popularne są na przykład zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania będzie dużo większe. Szukając zmywacza pasuje zwrócić uwagę na to, do czego chce się go wykorzystać.

Spora część takich zmywaczy dodatkowo bowiem zawiera pielęgnacyjne związki, przykładowo roślinne wyciągi i olejki. Jeśli celem będzie jedynie pozbycie się lakieru, to świetnie sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo nawilżą i wzmocnią płytkę. Ale jeżeli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to takich produktów jednak należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, jaka utrudni naklejanie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY