Jak dobrać typ podkładu podczas zakupu tapety

Wybór klasycznej tapety to nie tylko kolorystyka oraz motyw, ale też i rodzaj podkładu. Aktualnie kupujący mają ich parę do wyboru, podkłady się różnią przede wszystkim właściwościami, lecz również i cenami.

Ważne jest na przykład to, do którego z pomieszczeń tapeta na jedną ścianę będzie kupowana, ale też stan powierzchni ścian, na których chce się ją nakleić. Najtańsze, co nie znaczy najgorsze, są tapety na podkładach papierowych. Są one łatwe do przyklejania, ładnie oddają barwy, lecz mają też dwie istotne wady.

Nie można ich zmywać, z tego też powodu będą się sprawdzać tylko w pomieszczeniach mało narażonych na zabrudzenia, a dodatkowo wymagają bardzo równych powierzchni ścian, gdyż są cienkie i widać spod nich wszystkie nierówności. Grubsze są podkłady na flizelinie, dzięki warstwie tej tkaniny sprawdzają się znacznie lepiej na bardziej nierównych ścianach. Oprócz tego flizelinowe tapety dość często posiadają warstwę odporną na mycie, dzięki czemu prościej jest zadbać o to żeby były czyste. Znacznie odporniejsze na działanie wody są tapety z winylu.

Dzięki wykorzystaniu w nich cienkiej winylowej warstwy świetnie się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a także doskonale oddają kolory. Decydując się na zakup tapet nie można zapomnieć o zamówieniu odpowiedniego kleju, który jest dedykowany do konkretnego typu podkładu. Najlepiej zrobić to w jednym miejscu, praktycznie każdy tapeta imitacja betonu będzie miał w ofercie kleje przeznaczone do konkretnego podkładu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić