Wszyscy wiemy, że kiedy tak właściwie zbliżą się zima musimy zmienić opony z letnich na zimowe, to obowiązek każdego kierowcy, od którego zależy bezpieczeństwo na drodze nie wyłącznie nas oraz naszych pasażerów, lecz także innych użytkowników kosztowny. To sprawa łatwa oraz niezaprzeczalna, ale zostaje jeszcze jedna kwestia – jeśli planujemy dopiero nabyć opony, to jakie powinnyśmy wybrać? Czy ma to jakieś nadzwyczajne znaczenie? Otóż ma – najistotniejsze jest, aby były to opony ogromnej jakości, a nie tanie, kupione okazyjnie podróbki, jakie wydają się nam niczym nie różnić się od własnych kolegów z wyższej półki.

Dla laika trudno jest rozpoznać, czy opona jest poprawniejsza czy gorsza – w ostateczności wykonane są z tego samego materiału, wyglądają tak samo oraz adekwatnie nie czujemy różnicy w prowadzeniu.

Pozornie, bowiem w rzeczywistości różnice są przeciwne, a dla kilku złotych w rzeczy samej nie należałoby nam ryzykować własnego zdrowia a cyklicznie nawet życia – w następstwie tego sprawdź jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik. Przy zakupie opon należy wobec tego oddać szczególną uwagę na to po jakim terenie będziemy poruszali się na ogół – wybierać należy je bo przede wszystkim pod tym kątem.

Do tego potrzebne jest przemyślenie częstotliwości korzystania z auta. Dylematem dla wielu osób jest również fakt, czy zakupić opony używane czy nowatorskie – odpowiedź jest prosta, żadna używana opona nie dorówna oponie nowej. Nie zapominajmy również o kwestii lepszych oraz gorszych opon – jeżeli zależy nam na najogromniejszym bezpieczeństwie, to zatroszczmy się o to, by opony umieszczone na tylnej osi auta były lepsze od tych na przedniej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY