Podczas prowadzenia swojego biznesu w internecie ogromnie ważne jest dysponowanie informacjami o zachowaniach użytkowników. Na rynku dostępnych jest dużo narzędzi dających taką wiedzę, a jednym z nich jest google analytics 4. Jest to niedawna odsłona popularnych narzędzi dostarczanych przez Google, jaka w stosunku do swojego poprzednika daje szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim twórcy postawili na zupełnie inne podejście, opierając cały model o zdarzenia. Podejście takie będzie pozwalało na to, żeby otrzymać pełne dane o użytkowniku bez względu na to, czy korzysta z jakiejś aplikacji czy strony internetowej. To do tej pory było niewykonalne, a dla osób zajmujących się marketingiem takie informacje bardzo się przydają. Dzięki temu można poznać zachowania internautów od pierwszego wyszukania aż po dokonanie zakupu, a to umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie wszystkich procesów.

Poza tym w nowym narzędziu udostępniona też została opcja przewidywania, w oparciu o dostępne dane da się prognozować zachowania poszczególnych klientów, i próbować ich indywidualnie nakłonić do podjęcia właściwych działań. Z uwagi na to, że nowe google analytics jest zupełnie niezależne od poprzedniego, to sporym zmianom uległ także panel do zarządzania. Usunięto z niego dużo do tej pory dostępnych raportów i analiz, a w ich miejsce pojawiły się zupełnie nowe. Twórcy wiele pracy włożyli w dużą automatyzację, przez co potrzeba ręcznej konfiguracji i dokładania tagów ograniczone zostały praktycznie do minimum.

Jeżeli kogoś będzie interesować google analytics 4, i chciałby wdrożyć to narzędzie na swojej stronie, to ma parę opcji do wyboru. Jeśli dysponuje odpowiednim doświadczeniem, to spróbować może samemu wszystko skonfigurować i zainstalować, nie jest to trudne a dużo informacji można znaleźć w internecie, na przykład na stronie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/. Nie ma także żadnego problemu, aby wynająć specjalistyczną firmę, jaka wykona wszystkie prace.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY