Kupując drogi telefon, z pewnością zastanawiasz się, czy warto go ubezpieczyć i jakie ubezpieczenie smartfona będzie najbardziej korzystne i opłacalne. Jeśli zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć telefon, jedną z możliwości jest wykupienie polisy razem z abonamentem i danym modelem telefonu u operatora. Dowiedz się, jak ubezpieczyć telefon w telekomach i wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Ubezpieczenia telefonu – rodzaje

Choć producenci telefonów oferują nam coraz to lepsze i bardziej zaawansowane technologicznie smartfony, najnowsze modele telefonów charakteryzują się mniejszą odpornością na uszkodzenia niż te, które pojawiły się kilka lat wstecz. Ze względu na intensywne użytkowanie smartfonów, które towarzyszą nam właściwie w każdej chwili, ryzyko uszkodzeń wzrasta. Gotując, surfujemy w poszukiwaniu kulinarnych nowinek i łatwo o zalanie ekranu wodą. Podróżując, korzystamy z licznych aplikacji czy aparatu, zapominając o tym, że w turystycznym pędzie o wiele łatwiej uszkodzić czy upuścić telefon, a także łatwo paść ofiarą kradzieży. Aby zabezpieczyć się przed powyższymi zdarzeniami, warto zainwestować w odpowiednio dopasowane ubezpieczenie smartfona.

Jak ubezpieczyć telefon? Wśród najczęściej wybieranych rodzajów ubezpieczeń telefonu znajdą się:

  • polisy dostępne u operatora, które kupuje się razem z danym modelem telefonu,
  • rozszerzone gwarancje,
  • ubezpieczenia oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe i banki,
  • ubezpieczenia dostępne na dedykowanych platformach.

Jeśli zastanawiasz się, jaka oferta będzie dla Ciebie najbardziej korzystna i gdzie ubezpieczyć telefon, możesz skorzystać z możliwości wykupienia ubezpieczenia razem z wybranym telefonem u operatorów telekomunikacyjnych. Dzięki temu zyskasz nie tylko telefon, ale także szeroki pakiet gwarantowanych świadczeń.

Ubezpieczenie smartfona u operatora

Jak ubezpieczyć telefon u operatora? Aby podejść do tego z głową, należy dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty i dopasować gwarantowane świadczenia do własnych oczekiwań. Wykupując ubezpieczenie w telekomach, możesz zdecydować się wyłącznie na ubezpieczenie wyświetlacza, dzięki czemu kwota polisy może być mniejsza niż w przypadku kompleksowego ubezpieczenia. Jeśli jednak chcesz, aby Twój telefon został ubezpieczony w każdy możliwy sposób, wybierz polisę o szerszym zakresie – możesz wtedy liczyć na darmową naprawdę lub otrzymanie nowego sprzętu, co gwarantowane jest w sytuacjach, w których dojdzie do będącego wynikiem wypadku uszkodzenia lub kradzieży. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy dana polisa zadziała w przypadku uszkodzeń związanych z zalaniem wodą lub zatopieniem urządzenia.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, decydując się na wykupienie ubezpieczenia razem z telefonem i abonamentem? Warto zdecydować się na takie rodzaje ubezpieczeń telefonu, których cena i pakiet świadczeń będą dostosowane do modelu Twojego smartfona. Jak to wygląda w praktyce? Należy zwrócić uwagę na to, jak duży będzie Twój własny udział w przypadku ewentualnej naprawy telefonu. Przykładowo, posiadając telefon o mniejszej wartości, warto wybrać polisę, która będzie wymagała jak najmniejszego wkładu z Twojej strony. Im większa wartość telefonu, tym większy koszt napraw, a co za tym idzie, większy wkład własny.

Podsumowując – gdzie ubezpieczyć telefon, aby jakość świadczeń jak najlepiej odpowiadała Twoim oczekiwaniom? Wybierz takie ubezpieczenie, które pozwoli Ci na dostosowanie modelu i ceny telefonu do zakresu i jakości oferowanych świadczeń. Dzięki temu polisa, którą wybierzesz, pozwoli Ci na naprawę czy uzyskanie odszkodowania bez konieczności ponoszenia nadmiernych i mało opłacalnych kosztów.

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY