Jak wybrać odpowiednią odżywkę białkową dla siebie

Jeżeli ktoś planuje rozpocząć intensywny trening siłowy, to pamiętać musi o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim konieczne będzie systematyczne chodzenie na siłownię, ale także odpowiednia regeneracja i odpoczynek po treningach. No i rzecz jasna zapomnieć nie można o prawidłowym odżywianiu, które także jest bardzo ważne. Podczas budowania masy mięśniowej bardzo ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka. Zaleca się, aby to było przynajmniej 1,5 grama na kilogram wagi, a to wbrew pozorom wcale nie tak mało nie jest. Zapewnienie takiej liczby białka w zwykłym pożywieniu wymaga pewnego wysiłku, z tego też powodu dużo osób zaczyna się decydować na rozmaite białkowe odżywki.

Przeważnie one mają formę proszku, jaki trzeba rozpuścić w wodzie lub mleku, i później wypić. Przez to bardzo łatwo się je przygotowuje, można to zrobić wręcz przebywając na siłowni. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że takie preparaty nie mogą zastępować zbilansowanej, zdrowej diety, a tylko ją uzupełniać. Podczas wyboru odpowiedniej odżywki do swoich potrzeb trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Przede wszystkim takie zakupy należy robić wyłącznie w dobrych, sprawdzonych miejscach, co do których będzie pewność jeżeli chodzi o jakość produktów. Odżywki białkowe dostępne są w kilku różnych rodzajach, różniących się ceną, właściwościami i składem.

Najtańszym rozwiązaniem, które u zdecydowanej większości osób sprawdza się bardzo dobrze, są koncentraty. Zależnie od wersji ilość białka będzie w nich wynosiła od 70 do 90 procent, a poza tym posiadają jakieś węglowodany. Znacznie łatwiej przyswajalne, ale też posiadające w swoim składzie dużo więcej protein są izolaty, jednak w ich przypadku liczyć się trzeba z trochę wyższą ceną. W ostatnich czasach na rynku zaczęły się też pojawiać hydroizolaty, dzięki wykorzystaniu w nich tak zwanej hydrolizy mają one jeszcze lepsze wchłanianie. Dla osób unikających produktów pochodzenia zwierzęcego dużo jest białek opartych na soi, ryżu lub grochu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić