NajnowszeRodzime podwórkoTechnologiaNa świecieProjektanci

Własny dom rekreacyjny

Zmęczenie tempem codziennego życia i gwarem miasta coraz częściej powoduje chęć spędzenia spokojnego urlopu w gronie najbliższych, w ciszy i na łonie natury. Rośnie również popularność domków rekreacyjnych – budowanych nie tylko w celach inwestycyjnych ale także prywatnych.

Projekty domów letniskowych kupowane są nie tylko przez właścicieli działek położonych na Bałtyckim Wybrzeżu czy w górach. Coraz częściej na budowę domku rekreacyjnego decydują się mieszkańcy dużych miast – wybierają działkę obok jeziora lub lasu i stawiają tam własną oazę spokoju.własny dom rekreacyjny-m

Inwestycja tego typu dość szybko się zwraca – zwłaszcza, jeżeli wybierzemy niedrogi w budowie projekt domu drewnianego. Poza tym, jeżeli dysponujemy atrakcyjnie umiejscowioną działką, istnieje możliwość wynajmu domu.

Rolę domu letniskowego może również spełniać nieduży dom jednorodzinny. Przy wyborze projektu warto zwrócić uwagę na funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Ważne, alby większość przestrzeni przeznaczona była na salon – główne miejsce spędzania czasu. Dobrze aby łączył się on z kuchnią, dzięki czemu łatwiejsze stanie się wspólne przygotowywanie posiłków. Idealnie byłoby, gdyby salon wyposażony był w duże okna i bezpośrednie wyjście do ogrodu.

Poza wygodą, ogromną rolę pełni również wygląd domu rekreacyjnego – musi być przytulny, wkomponowywać się w otoczenie i zapraszać do środka.