Na świecieNajnowszeRodzime podwórkoProjektanciTechnologia

Rustykalne wnętrze

Wystrój wnętrz inspirowany wiejską stylistyką to propozycja dla ceniących rodzinne wartości osób. Nie każdy może sobie na niego pozwolić – kolorystyka i zdobnictwo wymagają sporych przestrzeni.

Jeżeli dobrze czujemy się we wnętrzach przypominających wakacje u babci na wsi z dziecięcych lat, chcielibyśmy wprowadzić do naszego wymarzonego domu rustykalne elementy wystroju – lepiej uwzględnić to już podczas wyboru projektu domu. Styl wiejski jest dość specyficzny, idealnie komponuje się z domami budowanymi według projektów dworów lub dworków, w przypadku innych domów jednorodzinnych wymaga umiejętnego zgrania detali.rustykalne wnętrze-m

Centralnym elementem domu jest pokój dzienny z kuchnią – są to miejsca spotkań całej rodziny. Tu wspólnie przygotowywane i spożywane są posiłki, tu spędza się najwięcej czasu. Meble są drewniane i solidne. Specjalna bejca postarza drewno tak, by wyglądało na służącą wielu pokoleniom pamiątkę rodzinną. Idealnym uzupełnieniem salonu jest przytulny kominek, nad którym ustawić można zdjęcia członków rodziny i stare fotografie seniorów rodu. Na pewno znajdzie się tu miejsce na ozdobny kredens wypełniony świąteczną zastawą.

Kuchnia to królestwo Pani domu. Unoszą się w niej zapachy świeżo upieczonego domowego ciasta i wiszących gałązek ziół. Dekoracje kuchni ograniczone są do minimum – może to być warkocz czosnku, kilka słoiczków z przetworami, falbankowe zazdrostki w oknach czy ręcznie haftowane ściereczki. Popularnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach rustykalnych są belki pod sufitem – drewniane, w mocnych kolorach.

Pozostałe pomieszczenia w domu – sypialnie, łazienki i przedpokój również wyposażone są w solidne, drewniane meble. W sypialni nie może zabraknąć skrzyni na pościel. Często pojawiają się także meble wiklinowe, wiklinowe kosze, na oknach zawieszone są zasłony z naturalnych materiałów w przyjemnych barwach. Wnętrza w stylu rustykalnym charakteryzują się niesamowitą wręcz przytulnością, zapraszają do odpoczynku i relaksu.