NajnowszeProjektanciRodzime podwórkoNa świecieTechnologia

Przytulne cztery kąty

Dekorowanie i wybór wystroju wnętrz to nie lada wyzwanie. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i oddaje swoje cztery kąty w ręce specjalistów.

Projektowanie wystroju wnętrz jest usługą kosztowną, nie każdy może sobie na nią pozwolić, zwłaszcza mając na uwadze np. kredyt mieszkaniowy. Wiele osób uważa, że wystrój który w znacznej mierze odpowiada za atmosferę domu jest kwestią zbyt intymną aby powierzać ją osobom obcym.

W jaki sposób samodzielnie stworzyć przestrzeń, w której będziemy odpoczywać, przygotowywać i jeść posiłki, spać, bawić się, pracować? Zdaniem specjalistów od aranżacji, dobrze przygotowana dekoracja jest dla wnętrza tym samym co suknia dla kobiety – umiejętnie dobrana podkreśla walory, tuszuje mankamenty, a dodatkowo obrazuje charakter i osobowość właścicielki.Przytulne cztery kąty-m

Jak sobie poradzić z aranżacją aby stworzyć przestrzeń przytulną a jednocześnie funkcjonalną? Pierwszym krokiem jest analiza wnętrza w celu poznania jego zalet i wad. Jest to ważny etap przy dekorowania mieszkania i domu, ale szczególnej wagi nabiera podczas budowy domu od podstaw. Wybierając gotowy projekt domu jednorodzinnego musimy bardziej zdać się na wyobraźnię, planując wygląd pokoi czy kuchni. Jeżeli kupujemy mieszkanie, doskonale widzimy czy kuchnia jest jasna, jaki jest rozmiar łazienki i jak usytuowane są okna w pokoju dziennym. Decydując się na budowę jesteśmy w bardzo korzystnej sytuacji – możemy zadecydować o rozplanowaniu pokoi, otwarciu kuchni na salon, ale niestety nigdy nie mamy pewności, czy nasze wyobrażenia nie będą odbiegać od rzeczywistości. Aby rzetelnie oddać obraz przyszłego lokum, coraz więcej firm projektowych decyduje się na wizualizacje wnętrza domu – stanowi to ogromne ułatwienie w aranżacji wnętrza budynku, a nierzadko i pewna inspirację.

Kiedy poznamy już słabe i mocne strony naszego lokum, nadchodzi czas na refleksję nad tym, co nam się podoba, a zwłaszcza w jakim otoczeniu czujemy się komfortowo. Czy odpowiada nam styl tradycyjny czy raczej nowoczesny, przepych czy skromność dodatków wokół nas? Jakie kolory dodają nam energii, a jakie sprzyjają odpoczynkowi? Ostatecznie nadchodzi moment na kompromis między marzeniami i rzeczywistością.

Należy pamiętać, że przestrzeń w której mieszkamy to nie tylko estetyka – przede wszystkim musi być ona funkcjonalna. Możemy być zwolennikami wystroju pełnego przepychu i mebli w stylu Ludwika XIV, ale jeżeli jesteśmy właścicielami pokoju dziennego o metrażu nie większym niż 20 metrów, to wyszukane meble będą zbyt przytłaczające.