NajnowszeRodzime podwórkoTechnologiaNa świecieProjektanci

Przydomowy basen

Baseny na działkach, przy domach jednorodzinnych to widok coraz częstszy. Jeśli posiadamy dużą działkę budowlaną, a interesujące nas projekty domów już sprawdziliśmy, to może warto rozważyć dodanie do wybranego projektu przydomowego basenu.

pool_mZdaniem wielu osób, jeżeli basen jest odpowiednio wyposażony, nasz klimat umożliwia aktywne korzystanie z niego od maja do października. Oczywiście konstrukcja basenu, wyposażenie go w filtry i zadaszenie lub inną ochronę przed zanieczyszczeniami jest dość kosztowne. Niewątpliwie stanowi to największą wadę posiadania basenu. Niemałe są również koszty jego utrzymania – czyszczenie, podgrzewanie wody, prace konserwacyjne.

Jednak mimo dużego nakładu pracy i wkładu finansowego, których wymaga budowa basenu, wciąż rośnie liczba amatorów wygody jaką daje możliwość kąpieli w ogrodzie. Przede wszystkim zaletą jest atmosfera intymności, jaka towarzyszy wypoczynkowi nad prywatnym basenem. Na wyciągnięcie ręki mamy możliwość ochłody, bez dodatkowych „bonusów” idących w parze np. w pływalniach miejskich – biegających wszędzie dzieci, młodzieży słuchającej głośno muzyki czy tłoku uniemożliwiającego dogodne rozłożenie leżaka.

Prywatny basen to nie tylko cisza i spokój podczas wypoczynku. To również większa higiena, ponieważ we własnym zakresie dbamy o czystość wody i mamy możliwość kontroli osób korzystających z przydomowego kąpieliska. Poza oczywistą bliskością, ogromną zaletą jest również brak limitów w pływaniu – z basenu możemy korzystać rano, wieczorem, w dzień i w nocy.