NajnowszeProjektanciRodzime podwórkoNa świecieTechnologia

Jak urządzić sypialnię

Kiedy budowa domu zbliża się ku końcowi, wybrany projekt domu jednorodzinnego został zrealizowany pozostaje jedynie urządzenie wnętrza i można się wprowadzać oraz cieszyć wymarzonymi czterema kątami.

Większość właścicieli nowowybudowanych domów posiada wstępne wizje, jak będą wyglądać poszczególne pomieszczenia. Wiedzą w jakiej kolorystyce będą utrzymane oraz czy dominował będzie konkretny styl.

Zazwyczaj młode małżeństwa lub rodziny przeprowadzają się do domów jednorodzinnych z zatłoczonych mieszkań w bloku, niewystarczających pod względem powierzchni użytkowej. Na starym mieszkaniu trzeba było łączyć funkcje różnych pomieszczeń – salon służył jako jadalnia, pokój gościnny, dziecięcy oraz gabinet. Dlatego taką radość sprawia świeżo upieczonym mieszkańcom domu możliwość aranżacji wnętrz zgodnie z ich przeznaczeniem. Szczególnie korzystne jest to w przypadku sypialni.jak urządzić sypialnie-m

Kiedy sypialnia młodych małżonków przestaje być jednocześnie pokojem dziecinnym, gabinetem i składownią wszelkich gratów, pozostaje jej jedynie funkcja wypoczynkowa. Na co zwrócić uwagę podczas wyposażania? Przede wszystkim ma to być miejsce przeznaczone na relaks i odpoczynek – dlatego kolorystyka powinna być spokojna, bez silnych kontrastów. Idealnie, jeżeli okna sypialni wychodzą na wschód – zdaniem ekspertów jedynie promienie słoneczne umożliwiają przyjemną pobudkę i optymalny wypoczynek.

Na rynku wciąż dominują projekty domów z poddaszem użytkowym, w których strefa prywatna domowników umieszczona jest właśnie na poddaszu. Wymaga to wyczucia i wyobraźni podczas meblowania pokoi ze skosami. Korzystnym rozwiązaniem w takim wypadku może okazać się łóżko niskie lub położenie samego materaca, ale odgrodzonego np. baldachimem z barwnej organzy.

Pomysłów na aranżację sypialni jest wiele. Możemy szukać inspiracji w kolorowych magazynach i na specjalistycznych stronach internetowych. Jednak warto mieć na uwadze, że oba te źródła są pod bardzo silnym wpływem mody, a sypialnię która ma być naszą oazą spokoju najlepiej urządzić według własnych upodobań.